Buty, obuwie, obuwie damskie, wygodne buty

Wygodne buty – komfort dla Twoich stóp

Wygodne buty – komfort dla Twoich stóp

Wydawałoby się, że zakup obuwia nie powinien nastręczać nam zbyt wielu problemów. Na rynku istnieje wiele sklepów, które specjalizują się w sprzedaży butów. Znajdziemy w nich szeroki asortyment, począwszy od kapci, a skończywszy na traperach czy kozakach. Wchodzimy, wybieramy, mierzymy, płacimy i gotowe. Problem zazwyczaj powstaje, gdy zaczynamy buty nosić. Często już po kilkunastu minutach okazuje się, że but jest niewygodny, mimo, iż w sklepie nic nam w nim nie przeszkadzało. Wtedy powstaje problem. Buty możemy zwrócić, pod warunkiem, że nie były używane. Nie zmienia to faktu, że musimy kupić kolejne. Zrażeni niewygodą, podchodzimy do tematu ostrożniej. Może się okazać, że kupienie wygodnych butów nie jest wcale takie proste. A przecież wygodne obuwie to podstawa. Niejednokrotnie spędzamy w nich cały dzień i nasze nogi muszą w nich czuć się dobrze.

Czy wygodne obuwie musi być drogie?

Istnieje przekonanie, że wygodne buty powinny dużo kosztować. Nie jest to do końca prawdą. Wydaje się być sprawą oczywistą, że wygodne obuwie to takie, które są dobrze wyprofilowane, wykonane z dobrej jakości materiału, zazwyczaj skóry i posiadają odpowiednią wkładkę. Czy to oznacza, że ze sklepu wyjdziemy z wyczyszczonym portfelem? Nic bardziej mylnego.

Wygodne trampki, niewygodne szpilki

Z pewnością łatwiej jest kupić wygodne obuwie sportowe, niż wygodne szpilki. Nie oznacza to wcale, że noszenie butów na wysokim obcasie to katorga. Kupując szpilki ważne jest, aby cała stopa, nie tylko pięta i palce były oparte o podeszwę. Stabilny i prosto ułożony obcas, to również istotny element. Jego wysokość, to inna kwestia. Wiadomo, że nasza noga może długo nie wytrzymać przy bardzo wysokim obcasie. Nie jest jednak powiedziane, że nie mamy szans na kupienie wygodnych szpilek.

Czy więcej problemów  z kupnem odpowiednich butów mają osoby starsze?

Z pewnością tak jest. Nogi osób w podeszłym wieku przeszły już swoje, nabawiły się przeróżnych kontuzji, chorób i zwyrodnień. Nie oznacza to, że do końca życia muszą chodzić w kapciach. Jeśli mają duże problemy, mogą kupić buty w sklepie z obuwiem prozdrowotnym. Zaleca się również używanie żelowych wkładek, które niwelują niewygodę, a także unikania noszenia obuwia na gołą stopę. Jeśli nie możemy dobrać butów, zawsze możemy poradzić się podologa, lub sprzedawcy w sklepie.

Niewygodne obuwie może nam zepsuć humor na cały dzień. Buty muszą być prawidłowym i dobrym podparciem dla naszego ciała. Pamiętajmy, że przy niewygodnym obuwiu ucierpi nie tylko nasza noga, ale również kręgosłup i plecy. Niemniej w dzisiejszych czasach zakup wygodnych butów nawet dla najbardziej wymagających jest możliwy. Co więcej, nie musimy wcale wydać na takie obuwie fortuny. Należy stosować się do kilku niepisanych zasad, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego obuwia. Oto one:

  • kupujemy buty po południu, kiedy noga jest już zmęczona,
  • przymierzamy oba buty,
  • zwróćmy uwagę na szycie – grube nici mogą uwierać,
  • pamiętajmy, że buty z tworzywa sztucznego nie rozciągną się, tak jak buty wykonane ze skóry,
  • należy przejść się w butach po sklepie kilka razy, czasem od razu odczujemy jakiś dyskomfort.

Wygodne obuwie to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Pamiętajmy, aby przy wyborze trzymać się kilku podstawowych zasad i unikajmy zakupów w pośpiechu. Warto poświęcić trochę więcej czasu, aby później być zadowolonym z dokonanego wyboru.